Vířivka v zapuštěné nebo polozapuštěné variantě

18. 6. 2013

virivka-delphina-polo-zapustena-varianta

Vířivka v zapuštěné nebo polozapuštěné variantě

Jaká variace je vlastně nejlepší pro nejvhodnější uložení nebo zapuštění vířivé vany? To je jeden z velmi častých dotazů, který budoucí majitelé vířivé vany anebo SWIM SPA řeší. Jaká varianta je pro správné uložení vířivé vany vlastně ta nejvhodnější?

Bohužel neexistuje jednoznačně správné řešení, které by bylo vhodné pro každého. Je velice důležité znát konkrétní situaci na straně každého klienta, abychom mohli společně s ním nalézt to skutečně nejsprávnější řešení právě pro něj. V určitých případech je vhodné využít nejjednodušší variantu usazení v podobě volně stojící vířivé vany v exteriéru, nebo naopak v interiéru, kdy je prostor na vířivku již vytvořen tzv. univerzálně a dispozice jasně vymezují rozměr, orientaci, či možnosti uložení. V jiných případech se zase dá báječně využít např. kopcovitého terénu, s lehkým svahem a vířivku polozapustit pouze z jedné strany přirozeným zářezem do zahrady nebo pozemku.

Jindy je klientský požadavek zcela konkretizován na zcela zapuštěnou vířivou vanu pod okraj skeletu. V takových situacích je vířivka usazována do před vytvořeného betonového obalu, který je dokonale odizolován a inteligentně a funkčně navržen tak, aby umožňoval jakýkoliv vstup do spodních prostorů vířivky pro případ servisu, či preventivní kontroly. V jiných případech zapuštění vířivé vany není absolutně možné, nebo jen částečně.

Každý majitel vířivé vany by ale měl předem vědět a znát, jakým způsobem si svou vířivou vanu do svého života umístí a co od ní vlastně očekává.

Move up