Ve Spa Studiu se snažíme jít jinou cestou než většina výrobců v tomto segmentu, proto používáme dezinfekční výrobky, které jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i k lidské pokožce. A proto jsme vyřadili z nabídky všechny chlorové, bromové a jiné agresivní dezinfekční formule.

Z našich doplňků Vám můžeme nabídnout následující produkty:

Jako jeden z nejdůležitějších přípravků tu máme  pH mínus, který pomáhá udržovat ve vířivé vaně správnou hodnotu pH. pH jako takové určuje kyselost či zásaditost vody a jeho správná hodnota pro lidskou pokožku a zároveň pro správné fungování bezchlorové dezinfekce je v rozmezí 6,8–7,1 pH. Hodnota pH se automaticky zvyšuje při Vaší návštěvě bazénu nebo vířivé vany, proto je třeba pH pravidelně měřit a prostřednictvím přípravku pH mínus hodnotu zachovávat v již zmíněných hodnotách. V naší zemi bývá obvykle tvrdší hodnota vody, která s sebou nese automaticky i zvýšené pH. Což není ale žádný problém, pokud se naučíte s takovou vodou pracovat a nejprve ji vždy správně upravit. Při nákupu vířivé vany či swim spa od nás obdržíte startovací balíček s chemií, kapkový tester na měření pH a barevnou stupnici pH. Pokud při použití testeru zjistíte, že je voda v hodnotě 6,8–7,1 pH, je vše v pořádku a pH mínus do vody nepřidávejte. Pokud bude pH vyšší, tak na 1 m3 vody přidávejte jen malé množství přípravku pH mínus a test raději zopakujte. Po čase se naučíte s vodou pracovat i bez testerů a údržba vody ve Vašem zařízení bude o to komfortnější a snadná. V opačném případě, kdy bude pH výrazněji nižší než 6,8, doporučujeme přidat do vody pH plus, nicméně kyselé hodnoty se vyskytují velmi vzácně.

Bezchlorová dezinfekce do bazénu a vířivé vany Whirlpool je jedním z nejdůležitějších dezinfekčních doplňků, který Vás bude při udržování vody ve vířivé vaně zajímat. Jedná se o nejšetrnější bezchlorovou dezinfekci na světě, která je velmi šetrná k životnímu prostředí a především k lidské pokožce.  Co se týče dávkování, je to velmi jednoduše zapamatovatelné – na 1 m3 vody je první aktivní dávka 50-60 ml (což se dá jednoduše převést na 6 plných víček přípravku) a následná udržovací dávka je pak jen pouhých 30 ml (což odpovídá 3 víčkům). Udržovací dávku byste měli aplikovat 1x týdně, dle častosti a délky užívání. Pokud do své vířivé vany nebo SWIM SPA nechodíte, není třeba udržovací dávku stále aplikovat. Jelikož se jedná o algicidní aktivní látku, je ve Vaší vodě stále aktivní, dokud se hygienicky “nevybije”.

Pokud chcete rychle projasnit vodu tak, aby byla křišťálově čistá a průzračná, nebo pokud je teplá voda ve vysoké hygienické zátěži, pak tu pro Vás máme velmi šikovného pomocníka OXI Active. Tento přípravek Vám ve vodě zvyšuje množství aktivního kyslíku a díky tomu dokáže nejen projasnit vodu, ale mírně pomoci ke snížení pH. Během krátké doby dojde k projasnění  a zjiskření vody. Správné dávkování je obvykle 20– 25 g prášku na 1 m3 vody cca 1x za 14 dní. Při větší vytíženosti vířivky či při zákalu vody dávkujte individuálně dle potřeby.

Při postupné aplikaci všech zmíněných přípravků je dobré pro rychlejší aktivaci úpravy vody postupně sepnout všechny masážní okruhy.

Pro ty z Vás, kteří máte ve vířivé vaně či swim spa kartušový filtr, tu máme unikátní doplněk Regenerátor aneb čistič kartušových filtrů s antibakteriálním efektem, který rozpouští organické nečistoty a zároveň regeneruje tkaninu filtru + poskytuje antibakteriální ochranu. Tím logicky i prodlužuje životnost samotného filtru.

Samotné čištění kartušového filtru jako takového probíhá následovně: Kartušový filtr vyjměte ze skimmeru a vložte do nádoby, např. Do nádoby s cca 10 litry teplé vody, ve které jsou rozpuštěné 2 odměrky ideálně doporučeného Regenerátoru. Nechte jej v roztoku zcela ponořený cca 20–30 min a poté jej opláchněte proudem vody a vložte zpět do skimmeru. Čistění s regenerací provádějte 1x týdně nebo dle vytíženosti vany či swim spa. Průběžné čištění filtrů je vždy odvislé od zatížení a náročnosti provozu.

V ideálním případě byste měli mít kartušové filtry dva, nebo více, a ve chvíli, kdy jeden prochází čistícím cyklem, tak může být efektivně nahrazen záložním kusem.

V případě, že dojde ke znečištění vody kvašeným nápojem (např. Šampus, víno, pivo), nebo jídlem, je nutné vířivku či swim spa co nejdříve vypustit a vanu důkladně vyčistit. V rámci takového velkého nebo generálního čištění celého zařízení doporučujeme velmi silný, nepěnivý čistič Hydro Star Cleaner, který před vypouštěním vany velice efektivně vyčistí a vydezinfikuje hydro-distribuční systém celého zařízení. Doporučujeme jej nasadit do vody již klidně 2–3 dny před vypuštěním. Dávkování je velmi jednoduché a snadné a počítá se na 1 m3 vody cca 0,5 litrů Hydro Star Cleaneru.

POZOR! Před aplikací Hydro Star Cleaneru je nutné vyjmout kartušový filtr a zároveň v případě, že máte automatický dávkovač pH, uzavřít okruh pro pH sondu (dva modré kulové ventilky). V době aplikace přípravku Hydro Star Cleaner vířivou vanu NEVYUŽÍVEJTE.

Pamatujte si, že vířivou vanu byste neměli čistit žádnými hrubými kuchyňskými pomůckami jako jsou například drátěnky či tvrdé houbičky. Mohlo by dojít k poškrábání akrylátu. Doporučujeme používat utěrky s nanovlákny, bavlny a jiné šetrné tkaniny.

Péče o vodu se může zpočátku zdát tím nejnáročnějším úkonem, ale po čase je to velmi snadné. Dále byste měli věnovat trochu pozornosti i termickému krytu. Pro jeho delší životnost jej doporučujeme pravidelně čistit a impregnovat například přípravkem 303 Protectant. Tento přípravek ochrání Váš termický kryt před slunečním a UV zářením. Ten si tak díky impregnaci zachovává svůj tvar, pevnost a barvu. Stačí přibližně 1x za 3 měsíce po očištění rovnoměrně aplikovat a po celé ploše rozetřít měkkým hadříkem. Takto opečovávaný termický kryt bude mnoho let sloužit nejen dobrým izolačním, ale i estetickým způsobem.

V případě většího vytížení vířivé vany, doporučujeme hned po jejím opuštění nadávkovat OXI Active a poloviční dávku dezinfekce. Doporučujeme také správné cirkulační doby filtrace konzultovat se svým technikem.

________________________________

Pozn: V případě, že dochází k výskytu mlhoviny ve vodě, a to i přes delší filtrační cykly, může se jednat o sníženou funkci, nebo poruchu ozonového generátoru, v takovém případě doporučujeme kontaktovat servisní oddělení.